Ekonomi

ATP, Polat Holding ve 16 şirkete dijital mutabakat hizmeti verecek

ATP, Polat Holding ve bağlı 16 küme şirketi ile dijital mutabakat platformu hizmeti vermek üzere anlaşmaya vardı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre ATP, mali belge düzenleme ve saklama yönetmeliğine uygun olarak alıcı ve satıcı firmaların mali mutabakatlarını dijital ortama aktaran ve çevreyi koruyan Dijital Mutabakat çalışması ile Polat Holding ve 16 küme şirkete hizmet verecek. kağıt kullanımını azaltarak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Polat Holding CFO’su Oktay Hatırnaz, holdingin ekosistemine değer katma ve çevreye duyarlı teknolojiler kullanma vizyonu çerçevesinde küme şirketleriyle Dijital Mutabakat platformuna geçme kararı aldıklarını belirtti. sürdürülebilir bir dünya için.

Hatırnaz, “Maliyetleri azaltan, veri transferini hızlandıran ve yasal yükümlülükleri kolaylaştıran bu yeni sistemin kullanım özelliklerinin bize zaman ve para kazandıracağını umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

ATP Dijital Yöneticisi Okan Kurdoğlu, yeni dijital mutabakat çalışmalarının Polat Holding ve küme şirketlerde kullanılmasından heyecan duyduklarını belirterek, şunları söyledi:

“‘Güvenli ve sürdürülebilir bir gelecek’ için yerel ve ulusal kümelenme vizyonuna tam anlamıyla uyan ve gelişimine katkı sağlayan bir çalışma ortaya koyduğumuz için mutluyuz. Dijital mutabakat çalışmamızın, isteyen firmalar tarafından yoğun bir şekilde tercih edileceğini öngörüyoruz. Zamandan ve paradan tasarruf etmek için.Çevre dostu yapı, mali belge “Yönetmelik ve depolama yönetmeliklerine uygundur, Dijital Mutabakatın sürdürülebilirliği destekleyen diğer özellikleri. Sürdürülebilirlik amacıyla çalışan firmaların yeni çalışmalarımıza ilgi göstermelerini bekliyoruz.”

ATP Digital Consensus çevre dostu bir çözüm sunar

Verilen bilgilere göre Dijital Mutabakat, elektronik mali belge düzenlenmesi ve saklanması yönetmeliğine göre düzenlenen ve şirketlerin karşılıklı mutabakatını mali açıdan kolaylaştıran bir uygulamadır.

Bu sistem sayesinde finansal belgeler elektronik ortamda düzenlenebilmekte ve saklanabilmektedir. Ayrıca sistem, kağıt kullanımını azaltarak çevre dostu bir çözüm sunmaktadır. Muhasebe, finans ve ERP yazılımları ile uyumlu çalışan Dijital Mutabakat, 5 yıllık depolama kapasitesi ile bilgilerin arşivlenmesini daha da kolaylaştırıyor.

incesuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu