Haber

Eski New Jersey Valisi Chris Christie Ukrayna’yı ziyaret ediyor

YENİ ABD’de 2024 başkanlık seçimleri için aday olan eski New Jersey Valisi Chris Christie, Ukrayna’yı ziyaret ederek Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy ile görüştü.

Cumhuriyetçi Parti’den seçim adayı olan Christie, Zelenskiy ile yaptığı görüşmeden fotoğrafları eski adıyla Twitter sosyal medya platformu X’ten paylaştı.

Christie, “Ukrayna’da Devlet Lideri Zelensky ile görüşmek ve Ukraynalıların Rusya’ya karşı mücadelelerindeki kahramanlıklarını ilk elden görmek bir onurdu. ABD hiçbir zaman dünyanın geri kalanını görmezden gelerek ilerlemedi.” ifadesini kullandı.

Zelenskiy de ziyaretle ilgili yaptığı paylaşımda Christie’nin ziyaretinin ve yaşananları kendi gözleriyle görmenin değerine değindi. Tüm Amerikalılara destekleri için teşekkür eden Zelenskiy, Rusya’ya karşı girişecekleri çabaların kendi zaferleriyle sonuçlanacağından emin olduklarını savundu.

ABD’de Cumhuriyetçi Parti üyeleri arasında Ukrayna’ya verilen destek konusunda farklı görüşler bulunsa da Christie, lider olması halinde Ukrayna’nın savaşı kazanması için bu ülkeye yaptığı yardımı artıracağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu