Ekonomi

AB hükümetleri, büyük teknoloji şirketlerinden 5G ücreti talep edilmesine karşı çıkıyor

Konuya yakın kaynakların verdiği bilgilere göre, Avrupa’nın önde gelen telekom operatörlerinin 5G ve genişbant yatırımları için büyük teknoloji şirketleri tarafından finanse edilmesi taleplerini AB üye ülkelerinin çoğunluğu reddetti.

18 AB üyesi ülkenin telekomünikasyon bakanları, AB Komitesi üyesi Thierry BretonTelekom şirketlerinin büyük teknoloji şirketlerinden 5G ve genişbant ağ ücreti talep etmelerini eleştirdi ve karşı çıktı.

Alman Telekom, turuncu, TelefonVe Telekom İtalya5G ve geniş bant ağlarının yatırım maliyetlerinin bir kısmının büyük teknoloji şirketlerine ait olmasını istiyor.

Alfabe, Amazon, Netflix, elma, Meta PlatformlarVe MicrosoftTelekom şirketleri gibi büyük teknoloji şirketleri, ücret ödenmesi talebine karşı çıkıyor.

Güney Kıbrıs, Macaristan, Yunanistan, İtalya ve Fransa telekom şirketlerini destekliyor. Almanya, Finlandiya, Çekya, Avusturya, İrlanda, Danimarka, Belçika, Litvanya, Malta ve Hollanda, büyük teknoloji şirketlerine ağ ücreti uygulanmasına karşı çıkıyor. Polonya, Portekiz ve Romanya çekimser kaldı.

Forex Haber Merkezi

haberkumluca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu