Haber

İzmirli itfaiyeci deprem bölgesinden gelen köpeğe evini açtı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinde görev yapan itfaiye eri Serdar Bıçakçı, Gaziantep’te enkazdan kurtarılan köpeğe eşi Cansu Bıçakçı ile birlikte evinin kapısını açtı. 2020 yılında İzmir depreminden etkilenen Bıçakçı ailesi, Ateş adını verdikleri küçük yavruyu sevgi ve ilgiyle yeniden hayata bağladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, depremin vurduğu şehirlerde yaraları sarmaya devam ederken, yıkılan şehirlerde sahipsiz kalan canlara da sahip çıkıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinde görev yapan itfaiye eri Serdar Bıçakçı ve eşi Cansu Bıçakçı, deprem bölgesinden gelen bir köpeğe evlerinin kapılarını açtı. 2020 yılında İzmir’de meydana gelen depremden etkilenen Bıçakçı çifti, Gaziantep’te enkazdan kurtarılan 2 buçuk aylık köpeği sahiplendi. Küçük yavruya Ateş adı verildi.

takımlar aldı
Daha önce de hayvan sahiplenmek istediklerini ancak buna cesaret edemediklerini söyleyen Serdar Bıçakçı, “Deprem hepimizi derinden etkiledi. Orada insanların yanı sıra küçük yaratıkların da kapana kısıldığını gördük. “İnsanlar hayatın koşuşturmacasından bu canlıları unutmuşlar” dedi. Büyük yıkımın yaşandığı Gaziantep’te sahipsiz ve kimsesiz kalan Ateş’e kucak açan Bıçakçı, “Köpek sahiplenmek istediğimi duyan arkadaşlarım Ateş’i İzmir’e getirdi. Buraya geldikten sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından tüm bakımları yapılmıştır.

“Hayatımızı Kurtarın”
4 yaşındaki oğlu Sercan Bıçakçı’nın da Ateş’i kucakladığını ifade eden Serdar Bıçakçı, “Oğlum anaokuluna gittiğinde her gün öğretmenine anlatırdı. Misafirimizin depremden geldiğini söylüyor. Her sabah okula gitmeden önce ve okuldan döndüğünde onunla ilgilenir. Yangın sadece bizlerin değil tüm mahalle halkının dikkatini çekti. Arkadaşlarımız burayı çok sevdi. Deprem bölgesinden geldiği için herkes daha duyarlı” dedi. Bıçakcı, Pako Sokak Hayvanları Sosyal Yaşam Kampüsü’nde çok sayıda can olduğunu ve onları korumanın değerli olduğunu vurguladı.

“Yangın geldiğinde kendimizi çok iyi hissettik”
Cansu Bıçakçı ise çok heyecanlandıklarını vurgulayarak, “Hayvanları çok seviyorum ama evde hayvan beslemeye pek sıcak bakmıyordum. Ama yangın gelince kendimizi çok iyi hissettik. Bizimle iyi. Bize şans getireceğine inanıyoruz. Çok mutluyuz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberbeylikduzu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu